۞ پیام اکرم(ص) می فرماید:
هر كس یك نیاز مؤمنی را روا سازد، خداوند حاجت‌های فراوان او را روا سازد كه كمترین آن بهشت باشد.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فعالیت‌های کاری

از بنیاد تعاون وزارت دفاع چه می‌دانید؟

بنیاد تعاون وزارت دفاع از طریق برنامه ریزی و مدیریت اموری همچون تهیه مسکن، خدمات رفاهی، فرهنگی، اشتغال زایی، بازنشستگان سعی دارد تا معیشت کارکنان را بهبود داده، و فضایی برای رشد بهره وری سازمانی در وزارت دفاع فراهم آورد.

بهبود معیشت کارکنان نیروهای مسلح  و وزارت دفاع همواره از دغدغه های به حق نظام و ضرورت های توصیه شده مقام معظم رهبری مد ظله العالی بوده است.به دلیل اهمیت موضوع در سال ۱۳۷۲ پژوهشی در مورد معیشت کارکنان نیروهای مسلح از جانب حفاظت اطلاعات ارتش انجام گرفت

 

که ماحصل این گزارش، آسیب ها، فرصت ها و تهدیدهای پیرامون وضع معیشتی کارکنان می بود که منتج به دستور فرمانده معظم کل قوا بر این مبنا شد که: ” ستاد کل نیروهای مسلح برای این کار فکری نماید.”

 

بر این اساس طرحی تحت عنوان طرح حکمت توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و به اجرا درآمد که ما حصل آن تامین رفاه و معیشت کلیه کارکنان نیروهای مسلح در ۹ زمینه کلیدی است.

 

بر طبق مفاد طرح حکمت، نیروهای مسلح موظف به برنامه ریزی و سازماندهی جهت تامین موارد نه گانه (مسکن، حقوق و مزایا، بازنشستگان، روحیه و رفاه، مصرف، درمان، منزلت اجتماعی، ایثارگران و فرهنگی) شدند و مقرر گردید تا با صرف درصدی از درآمد نیروهای مسلح، کمک های مالی از دولت و مشارکت مالی کارکنان این حوزه ها، شروع به کار نموده و اجرا گردند.

 

در چارچوب نظری طرح حکمت هر یک از سازمان ها و نیروهای مسلح اعم از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ،ارتش، سپاه و نیروی انتظامی شروع به تشکیل بنیادهای تعاون نموده و با تامین منابع مورد نیاز اعم از زمین، منابع مربوط به بازنشستگی و غیره اقدامات خود را ساماندهی نمودند.

 

در این میان وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۹ با تهیه اساسنامه ای، بنیاد تعاون وزارت دفاع را سازماندهی نمود تا وظایف خود را برای تامین رفاهیات فوق الذکر به انجام رساند.

 

در این راستا فعالیت های هدفمندی در جهت تامین رفاه، آسایش و ارتقای معیشت کارکنان ودجا به انجام رسیده است،لیکن رشد و توسعه این اقدامات با مطالعه و تدوین برنامه ای منسجم و مدون که تصمیمات مدیریتی و فعالیت های اجرایی را پشتیبانی می نماید، محقق می گردد.

 

بنیاد تعاون وزارت دفاع از طریق برنامه ریزی و مدیریت اموری همچون تهیه مسکن، خدمات رفاهی، فرهنگی، اشتغال زایی، بازنشستگان سعی دارد تا با ارایه خدماتی شایسته امور معیشتی کارکنان را بهبود داده، تهدیدهای مطرح در این عرصه را به فرصت تبدیل نموده و فضایی برای رشد بهره وری سازمانی در وزارت دفاع فراهم آورد.

 

  • شایان ذکر است جناب آقای نجف جشن نژاد هم اکنون مدیریت عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع در جنوب کشور را عهده دار و مشغول خدمت در این عرصه است.

 

 

انتهای مطلب/

 

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*